Junimea Română, din 2010 – Fondator si coordonator – Otilia Tunaru – Ordinul „Meritul pentru Învățământ” în grad de Cavaler pentru Școala Junimea

Tel.: 514-884-6530

contact@junimearomana.com


Cultură și civilizație românească, limba și literatura română
Profesor: Paul Catanu Phd., Adina Vukovic, Marian-Ciprian Carp, Cosmin Soare

Cinema TV
Profesor: Adina Vukovic

Prématernelle (4 ani)
Învățătoare: Georgiana Marinus

Maternelle (5 ani)
Învățătoare: Adriana Pavel, Andreea Grigorescu
Engleză: Dan Betiu

Clasa I
Învățătoare: Mirela Călin, Lilia Temciuc

Clasa a II-a
Karate: Claudiu Dumitrașcu
Engleză: Resa Safira
Mate / Franceză / Română: Nelly Samoil
Șah: George Crăciun – arbitru, Luminița Cristea, David Crăciun, Cezar Banu
Arte plastice: Oprina Felicia Dolea

Clasa a III-a
Karate: Claudiu Dumitrașcu
Mate și Mate performanță: Ildiko Pelczer, Cristina Tocu
Engleză: Resa Safira
Franceză: Chloe Lalliat
Limba și literatura română: Adina Vukovic, Marian-Ciprian Carp, Ioana Mora
Șah: George Crăciun – arbitru, Luminița Cristea, David Crăciun, Cezar Banu
Arte plastice: Oprina Felicia Dolea

Clasa a IV-a
Karate: Claudiu Dumitrașcu
Mate și Mate performanță: Ildiko Pelczer, Cristina Tocu
Engleză: Victor Craig
Franceză: Chloe Lalliat
Limba și literatura română: Adina Vukovic, Marian-Ciprian Carp, Ioana Mora
Șah: George Crăciun – arbitru, Luminița Cristea, David Crăciun, Cezar Banu
Arte plastice: Vladimir Midvichi
Muzică și dans: Lidia Constantinesco

Clasa a V-a
Karate: Claudiu Dumitrașcu
Mate, Mate performanță și Geometrie: Elena Turculeț
Engleză: Laura Coman
Franceză: Natalia Fassi, Adina Vukovic
Limba și literatura română: Adina Vukovic, Marian-Ciprian Carp, Ioana Mora, Cristina Marin, Florin Vasluianu
Șah: George Crăciun – arbitru, Luminița Cristea, David Crăciun, Cezar Banu
Arte plastice: Vladimir Midvichi
Muzică și dans: Lidia Constantinesco

Clasa a VI-a
Karate: Claudiu Dumitrașcu
Mate performanță: Elena Turculeț
Mate și Geometrie: Ionuț Bujdei
Engleză: Laura Coman
Franceză: Natalia Fassi, Adina Vukovic
Limba și literatura română: Adina Vukovic, Marian-Ciprian Carp, Ioana Mora, Cristina Marin, Florin Vasluianu
Șah: George Crăciun – arbitru, Luminița Cristea, David Crăciun, Cezar Banu
Arte plastice: Vladimir Midvichi
Muzică și dans: Lidia Constantinesco

Secundar 1
Karate: Claudiu Dumitrașcu
Mate și Mate performanță: Ionuț Bujdei
Engleză: Victor Craig
Franceză: Natalia Fassi, Adina Vukovic
Limba și literatura română: Adina Vukovic, Marian-Ciprian Carp, Ioana Mora, Cristina Marin, Florin Vasluianu
Șah: George Crăciun – arbitru, Luminița Cristea, David Crăciun, Cezar Banu
Arte plastice: Vladimir Midvichi
Muzică și dans: Lidia Constantinesco

Secundar 2
Karate: Claudiu Dumitrașcu
Mate și Mate performanță: Ionuț Bujdei
Engleză: Victor Craig
Franceză: Natalia Fassi, Saadia Karimi, Adina Vukovic
Limba și literatura română: Adina Vukovic, Marian-Ciprian Carp, Ioana Mora, Cristina Marin, Florin Vasluianu
Șah: George Crăciun – arbitru, Luminița Cristea, David Crăciun, Cezar Banu
Arte plastice: Vladimir Midvichi
Muzică și dans: Lidia Constantinesco

Secundar 3, 4, 5
Karate: Claudiu Dumitrașcu
Mate: Ionuț Bujdei, Dorin Bălănescu
Engleză: Victor Craig
Franceză: Natalia Fassi, Saadia Karimi, Adina Vukovic
Limba și literatura română: Adina Vukovic, Marian-Ciprian Carp, Ioana Mora, Cristina Marin, Florin Vasluianu
Șah: George Crăciun – arbitru, Luminița Cristea, David Crăciun, Cezar Banu
Arte plastice: Vladimir Midvichi
Muzică și dans: Lidia Constantinesco